Ana Sayfa Seminerler Fatih Hayrioğlu Semineri (TÜTEV)

Fatih Hayrioğlu Semineri (TÜTEV)

by Sinan BOZKUŞ
1.154 kez okundu

Bugün Tütev’ de (Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı) Fatih Hayrioğlu’ nun sunmuş olduğu seminere katıldım. CSS ile uğraşmış bir çok kişi kendisi tanır diye tahmin ediyorum ve tanıtma faslını geçiyorum.

Konuları biraz uzattığını düşünsemde gerçekten güzel bir seminerdi. Olayları samimi anlatımı çok hoşuma gitti, kendi hayatından alıntılar yaptı. Özellikle iş hayatına henüz atılmamış kişiler için Fatih Hayrioğlu gibi bir kişinin tecrübelerini paylaşması bulunmaz bir fırsat diye düşünüyorum.

Halen tablo tasarım kullanan biri olarak seminerin bana çok da fazla birşey kattığını zannetmiyorum çünkü tablo tasarım ve css tasarım karşılaştırmasından detaylı olarak bahsedilmedi, aslında bunun cevabını öğrenmek için gitmiştim.  Bana fazla faydasının olmamasının nedeni yukarıda da yazdığım gibi halen tablo tasarımdan kurtulamamış olmamdır :D Çok kısa sürede bir çok proje teslim etmem gerektiği için şimdilik tablo tasarım kullanmak daha kolayıma gidiyor. Hem Photoshop ile tasarımları hazırladığım hemde .NET ile kodlama yaptığım için işim zaten oldukça yoğun, yanına bir de tablosuz tasarım eklensin istemiyorum :)

Asıl olarak Tütev’ den bahsetmek istiyorum sizlere. İlk kez Tütev’ i ziyaret etme fırsatım oldu. Seminer öncesinde Tütev’ i tanıtan bir video başlayınca tamamen bize kurs pazarlamak amaçlı bir seminer olduğunu düşünmüştüm. Ancak kurumun kısa bir tanıtımını yaptıktan sonra herhangi bir şekilde verdikleri eğitimleri pazarlamayla ilgili bir durum olmadı. Seminer için sundukları ortam, seminere girerken vermiş oldukları kalem ve seminer arasında sundukları ücretsiz ikramları (yiyecek ve içecek) gerçekten inanılmazdı. Birileri size eğitim veriyor, ücret almadıkları gibi ikramlarda bulunuyor ve karşılığında sizden hiç bir beklemiyor. Gerçekten niyetlerinin iyi olduğuna, bu ülkenin teknik insanları için çabaladıklarına inandım. Mart ayında “Web Güvenliği” seminerleri olacakmış, fırsat bulursam gitmeyi planlıyorum.

Hem Fatih Hayrioğlu’ na hemde Tütev’ e sundukları bu güzel seminer için teşekkür ederim.

Fatih Hayrioğlu : www.fatihhayrioglu.com
Tütev: www.tutevegitim.com

Bir Yorum Bırakın