Ana Sayfa Programlar LockHunter ve Unlocker

LockHunter ve Unlocker

by Sinan BOZKUŞ
1.818 kez okundu

LockHunter

Merhabalar,

Bu yazımda size bir çok bilgisayar kullanıcısının derdine derman olan mükemmel bir programdan bahsedeceğim :) Türkçesi Kilit Avcısı olan LockHunter programı işlem yapmak istediğimiz dosya, program yada disk ile hangi programların o an içerisinde veri alışverişi olduğunu gösteriyor.

Basitçe açıklamak gerekirse harici diskimizi yada flash diskimizi bilgisayardan güvenli kaldırmaya çalıştığımızda “Disk bir program tarafından kullanılmaktadır.” gibi benzeri hatalarda diskin hangi programlarla iletişim halinde olduğunu gösteriyor ve istersek bu işlemi güvenli (sistemi zarar vermeyecek) bir biçimde sonlandırıyor. Hem diskimizi çıkarmak için beklemek zorunda kalmıyoruz hemde diskimizin zarar göstermesine engel oluyoruz.

Programın indirme adresi : http://lockhunter.com

Bir diğer alternatif program ise Unlocker. Yukarıda anlattığım LockHunter programı ile aynı işleve sahip olan Unlocker’ ın fazladan Türkçe dil desteğide bulunuyor. Ancak 64bit desteği ve sürekli güncellenmesi nedeniyle LockHunter biraz daha önde diyebilirim. Ayrıca Unlocker 64bit sistemlerde sorun yaratabiliyor.

Birbirine iki alternatif programdan birini kullanmak size kalmış, bana göre bu programlar artık sistemimizde WinRAR gibi standart olması gereken programlar arasında yerini aldı.

Bunlara da bakmak isteyebilirsiniz

Bir Yorum Bırakın